O czym jest ten blog?

To jest blog o diecie roślinnej (w wersji ładnie brzmiącej) albo wegańskiej (w wersji trudniejszej). To oznacza, że do przygotowania wszystkich potraw tutaj prezentowanych nie wykorzystałam żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego. Zachęcam każdego do takiego sposobu odżywiania, choć wiem, że może nie wydawać się to łatwe.

Od marca 2011 nie zamieszczam autorskich przepisów, skupiłam się na recenzji książek kulinarnych, więc zawartość bloga nie jest zbyt reprezentatywna jeżeli chodzi o to co naprawdę jem na co dzień. Po wielu próbach wykrystalizował się schemat recenzji danej książki kucharskiej – recenzja samej książki oraz 5 wpisów przedstawiających dania z danej książki. Dodatkowo prowadzę dwa cykle tematyczne. „Wolna sobota” poświęcona jest wpisom bez przepisów, są to relacje z imprez, recenzje produktów albo informacje o wydarzeniach. „Słoneczna niedziela” poświęcona jest kuchni austriackiej i wiedeńskiej oraz Wiedniowi, szczególnie ekologicznym i wegetariańskim aspektom życia w tym mieście (w którym nie żyję na co dzień, ale naprawdę często odwiedzam).

Staram się sięgać głównie po książki wegańskie i wegetariańskie, ale zdarzyło mi się, z dużym sukcesem, weganizować dania z książek zupełnie nie związanych z tym nurtem. Wszystkie zaprezentowane na blogu przepisy są wegańskie. Do tej pory napisałam recenzje następujących książek (tytuły podane w kolejność alfabetycznej, z oznaczeniem czy książka jest wegetariańska, wegańska czy może w ogólnie nie, oddzielnie zaznaczyłam polskie publikacje):

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s